Hakkımızda

Nizip Organize Sanayi Bölgesi; toplam 2250 dönüm alan üzerine kurulu olan içerisinde 1250 dönüm sanayi parseli  5 dönüm ile 175 dönüm arasında farklı büyüklüklerde 92 adet sanayi parseli olarak ayrılmıştır. Ayrıca idari tesis alanı, resmi kurum alanı, spor alanı, sağlık koruma bandı, dini tesis alanı ve yeşil alanlar planlanmıştır. 

92 adet sanayi parselinin tahsisi yapıldı. Sanayi parsellerinden 32 tanesi üretime geçmiş olup        8 firma İskan Belgesi alıp sezonluk olarak çalışmaktadır. Parsellerden 10 firma yapı ruhsatı alıp inşaat çalışmalarına başlamış olup 42 adet sanayi parselinde de hafriyat ve projelendirme süreci devam etmektedir. Ayrıca hali hazırda Ticari Alanda faaliyet gösteren 1 firma da üretime devam etmektedir. (Toplam : 93 parsel)

Toplam 93 parseli bulunan Nizip Organize Sanayi Bölgesinde yer alan faal firmaların 25 tanesi  orta-büyük ölçekte olup 2022 – Haziran ayı itibari ile 1850 kişi istihdamı bulunmaktadır.

Sektör dağılımı olarak ; gıda, ofis mobilyaları, makine-kazan, metal sanayi, tarım makinaları sektörleri bulunmaktadır.

Nizip Organize Sanayi Bölgesi, doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlanmış olup 16 firma doğalgaz kullanmaya başlamıştır.

Nizip Organize Sanayi Bölgesi İlave Alan; altyapı uygulamaları yol, içme suyu, atık su, yağmur suyu altyapı yapım işi, elektrik – telekom altyapısı, doğalgaz altyapısı ve 30.000 m² 1.etap kilit taşı uygulamaları tamamlanmıştır.

İçme – Kullanma Suyu Şebekesi için 3,5 km altyapı hattı tamamlanmıştır.  (Nizip Cezaevi – Nizip OSB arası)

Nizip Organize Sanayi Bölgesi İlave Alan tüm altyapı uygulamaları yapım işleri için herhangi bir Bakanlık veya banka kredisi kullanılmamış olup kendi öz kaynaklarımızla yapım işleri tamamlanmıştır.

Nizip Organize Sanayi Bölgesi onaylı imar uygulama sınırları içerisinde yer alan; arıtma tesisi alanı için plan ve projelendirme çalışmalarına başlanılmıştır.